+48 660 610 480

izba@oipip.olsztyn.pl

ul. Pstrowskiego 14K

10-602, Olsztyn

Biblioteka i IBUK Libra

OIPiP w Olsztynie  >  Biblioteka i IBUK Libra

Biblioteka OIPiP w Olsztynie

Godziny otwarcia:

pon.- pt. 08:00 – 15:00
możliwość zarezerwowania wybranej książki przez telefon

Kontakt:

Natalia Witanowska
tel. 784 006 820
mail: smk@oipip.olsztyn.pl

OIPiP w Olsztynie udostępnia zbiory Czytelni Internetowej IBUK Libra. Wystarczy zgłosić się po bezpłatny kod dostępu, aby uzyskać możliwość czytania on-line książek elektronicznych.

Nowy IBUK Libra

Już dziś każdy czytelnik może zobaczyć, jak zmieniła się czytelnia online IBUK Libra. Wciąż na platformie można czytać cała dobę, siedem dni w tygodniu. Wydawnictwo Naukowe PWN potwierdza, że serwis po serii testów, w których brali udział także bibliotekarze, jest gotowy. Zmienia się również wygląd.

Każdy odwiedzający platformę zostanie zapytany o to, czy potrzebuje więcej informacji, czy chce zacząć korzystać. Pojawiają się nowe karty użytkownika. Warto założyć konto w IBUKU Librze, aby cieszyć się w pełni wszystkimi funkcjonalnościami.

Po zalogowaniu będziemy mogli:

  • zobaczyć cztery ostatnio czytane książki + książkę miesiąca od PWN;
  • zobaczyć wszystkie „książki w moich bibliotekach”, bez potrzeby przełączania się między bibliotekami – opcja dla osób, które korzystają z zasobów dwóch lub większej liczby bibliotek;
  • korzystać z karty „moja półka” czyli dodawać do niej wybrane tytuły, czytać czy kopiować opis bibliograficzny do pracy, bez przechodzenia do wirtualnej półki myIBUK;
  • przeszukiwać cały zasób IBUKA Libry w karcie „wszystkie książki”, gdzie znajduje się 47 000 tytułów, proponować rozszerzenie zasobu lub znaleźć najbliższą e-czytelnię, w której poszukiwany tytuł jest dostępny.

To wciąż nie wszystko. Więcej informacji nt. platformy i jej funkcjonalności w social mediach –  FACEBOOK.

Zapraszamy do nowej odsłony IBUKA Libry