Center for Medical Studies zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Otorynolaryngologicznej.
Głównym założeniem Konferencji jest przekrojowa dyskusja na temat osiągnięć i wyzwań szeroko pojętej otorynolaryngologii – dziedziny medycyny zajmującej się rozpoznawaniem i leczeniem chorób jamy ustnej, gardła, krtani, nosa i zatok obocznych, szyi, twarzoczaszki, ucha oraz narządu głosu, mowy, słuchu i równowagi.
🗓️Konferencja odbędzie się w sobotę 16 grudnia 2023 między 9.00 a 15.00 w formie online na platformie Microsoft Teams.
⏰Chcesz wystąpić z prezentacją na konferencji jako prelegent? Zgłoś abstrakt swojej prezentacji do 3 grudnia 2023.
💻Chcesz uczestniczyć w konferencji jako słuchacz? Zarejestruj się do 6 grudnia 2023.
Więcej informacji o konferencji (w tym formularze rejestracji) można znaleźć pod linkiem: https://fb.me/e/4o0ko7LRY
Nazywam się Katarzyna Głodowska i jestem pielęgniarką na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, na którym realizujemy badanie dotyczące wiedzy i postaw personelu medycznego (pielęgniarskiego, położniczego i lekarskiego) wobec stanowiska Świadków Jehowy w kwestii przyjmowania krwi.
Zwracamy się z gorącą prośbą udział w badaniu, co powinno zająć około 10 minut. W tym celu wystarczy kliknąć na poniższy link:
https://forms.office.com/r/FEXaC7PRLr
Zapewniam, że badanie jest W PEŁNI ANONIMOWE (nie pytamy o żadne dane osobowe), a uzyskane wyniki zostaną wykorzystane wyłącznie do opracowania naukowego.
Z góry dziękujemy za pomoc, poświęcony czas i pomoc w realizacji badania. Jednocześnie, jeśli jest jaka możliwość bylibyśmy niezmiernie zobowiązani za udostępnienie kwestionariusza innym pielęgniarkom położnym i lekarzom, którzy mogliby być zainteresowaniu badaniem
Z poważaniem
Katarzyna Głodowska, dr n zdr.
Szanowni Państwo zwracam się z prośbą o udział w badaniu. Jest to druga część szerszego projektu na temat wypalenia zawodowego.
Zapraszam do badania zarówno osoby które pierwszy raz widzą poniższą ankietę jak również osoby które brały udział w pierwszej części badania w okresie pandemii COVID-19, zachęcam do ponownego wypełnienia skróconej ankiety gdyż pozwoli to na porównania wypalenia zawodowego w różnych sytuacjach.
Udział w badaniu jest w pełni anonimowy.
Uzyskane wyniki pozwolą określić poziom problemu jakim jest wypalenie zawodowe w naszej grupie zawodowej. Ponadto badanie pozwoli podjąć odpowiednie środki naprawcze oraz zapobiegające wypaleniu zawodowemu.
Z góry dziękuję
Link poniżej przekieruje do ankiety.
https://forms.gle/uVf78P3QiJaVj3jM9
Z poważaniem
Aleksandra Kurta-Nowicka
Fundacja Centrum Inicjatyw na Rzecz Społeczeństwa w Białymstoku przygotowała cykl webinariów poświęconych opiece medycznej nad seniorem (materiały opracowano w ramach projektu „Audyt obywatelski procesu leczenia farmakologicznego seniorów w Polsce”). Zachęcamy do ich obejrzenia – filmy dostępne są na portalu YouTube. Przesyłamy także link do „Paszportu Zdrowego Seniora”, opracowanego przez dr Elizę Szadkowską.
„Standardy farmakoterapii geriatrycznej w Polsce”: webinar z udziałem prof. Barbary Bień:
https://youtu.be/NSEdC7Y-jP8
Prof. Barbara Bień – specjalista chorób wewnętrznych i geriatra, twórczyni i wieloletni Kierownik Kliniki Geriatrii w Białymstoku. Członek Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego, European Academy for Medicine of Ageing; Global Ageing Research Network (GARN) i Instytutu Dla zdrowej i Lepszej Starości. Aktywnie uczestniczy w Komisji Ekspertów ds. Ludzi Starszych przy Rzeczniku Praw Obywatelskich.
„Wytyczne farmakoterapii geriatrycznej” – webinar z udziałem dr n.med. Eweliny Łukaszyk:
https://youtu.be/6naztbjwP_o
Dr Ewelina Łukaszyk – specjalista chorób wewnętrznych i geriatra, certyfikowany lekarz leczenia otyłości. Prowadząc gabinet lekarski pn. EM MEDICA propaguje kompleksowe leczenie pacjenta, a nie poszczególnej choroby. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia.
Webinar „Paszport Zdrowego Seniora”: dr Eliza Szadkowska i dr Joanna Jończyk:
https://youtu.be/1-Q12YFIq_0
Joanna Jończyk – dr nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania, mgr prawa; specjalista w dziedzinach zarządzania w organizacjach publicznych sektora ochrony zdrowia. Przedstawiciel Instytutu dla Zdrowej i Lepszej Starości. Członkini Rady Narodowego Funduszu Zdrowia.
Eliza Szadkowska – dr nauk prawnych, specjalista prawnomiędzynarodowej ochrony praw człowieka i obywatela oraz partycypacji społecznej w tworzeniu polityk publicznych. Prezes Zarządu Fundacji Centrum Inicjatyw na Rzecz Społeczeństwa.
„Paszport Zdrowego Seniora” dostępny jest na stronie internetowej (online i do pobrania):
http://www.fundacjafcis.pl/paszport-zdrowego-seniora-jak-dbac-o-zdrowie/
Projekt „Audyt obywatelski procesu leczenia farmakologicznego seniorów w Polsce” realizowany jest z dotacji Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Kwota dotacji: 26 871 €.
Patronat honorowy nad Projektem objęły następujące instytucje: Narodowy Fundusz Zdrowia, Rzecznik Praw Pacjenta, Naczelna Izba Lekarska, Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych, Rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Marszałek Województwa Podlaskiego.
Patronami medialnymi są: Polskie Radio Białystok, TVP 3 Białystok, Rzeczpospolita, Kurier Poranny, Magazyn Pielęgniarki i Położnej, Wrota Podlasia.
Fundacja Centrum Inicjatyw na Rzecz Społeczeństwa
www.fundacjafcis.pl