+48 660 610 480

izba@oipip.olsztyn.pl

ul. Pstrowskiego 14K

10-602, Olsztyn

OIPiP w Olsztynie  >  Aktualności   >  22 stycznia DNIEM KOBIET W CHIRURGII

22 stycznia DNIEM KOBIET W CHIRURGII

Fundacja Kobiety w chirurgii ustanawia 22 stycznia DNIEM KOBIET W CHIRURGII i zaprasza do wspólnego świętowania pierwszych urodzin

 

Z okazji swoich pierwszych urodzin Fundacja Kobiety w chirurgii zdecydowała się ustanowić 22 stycznia DNIEM KOBIET W CHIRURGII.

 

Skąd wziął się ten pomysł?

“Jest wiele kobiet w chirurgii i bez nich tej chirurgii by nie było. Często są cichymi bohaterkami sali operacyjnej i zasługują na to, żeby o nich mówić i je pokazywać.” – mówi Małgorzata Nowosad, Prezeska Fundacji.

“Celebrujmy wspólnie to, kim jesteśmy, bądźmy dumne ze swojej pracy i nagradzajmy się za nasze wysiłki. Kobiety w chirurgii bardzo długo żyły w cieniu, nadszedł czas aby zabłysły niczym lampa chirurgiczna!” – dodaje Magdalena Wyrzykowska, członkini Zarządu.

 

Fundacja Kobiety w chirurgii działa od roku

“Trudno uwierzyć, że mija rok od kiedy powołałyśmy Fundację. W tym czasie wydarzyło się wiele wspaniałych rzeczy. Przeprowadziłyśmy badanie “Liczymy się”, w którym prawie 500 kobiet zdecydowało się opowiedzieć nam swoje historie. Wyniki “Liczymy się” wyznaczyły kierunek działań naszej organizacji. Uruchomiłyśmy m.in. wsparcie prawne i psychologiczne oraz projekt “Spółdzielnia Wiedzy” – wirtualną przestrzeni do wymiany wiedzy i wzajemnego wsparcia. Stajemy się głosem kobiet w chirurgii. “ – komentuje Marta Musiejewska, członkini Zarządu Fundacji.

 

“Stajemy się głosem kobiet w chirurgii.”

“Bardzo wiele osób uznało naszą misję za ważną i postanowiło wesprzeć nasze działania. Przy Fundacji pojawiło się również kilkadziesiąt lekarek, pielęgniarek, położnych oraz studentek chętnych by do nas dołączyć, co nas ogromnie cieszy” – dodaje Musiejewska.

 

 

Fundacja zaprasza na wspólne obchody urodzin w sobotę 22 stycznia

W najbliższą sobotę 22 stycznia o godzinie 17:00 Zespół Fundacji połączy się na żywo na Facebook’u i opowie o minionym roku i planach na dalsze działania.

“Wzniesiemy również toast za wszystkie kobiety w chirurgii! Będzie nam niezmiernie miło jeśli do nas dołączycie!” – zapraszają członkinie Fundacji.

 

Fundacja zachęca do wysyłania zdjęć, z których utworzy okolicznościowy kolaż.

“22 stycznia to święto każdej Kobiety w chirurgii. Chciałybyśmy pokazać nasze twarze. Co roku będziemy uzupełniać kolaż o nowe zdjęcia. Zapraszamy do wspólnego świętowania i udziału w tej akcji. ” – czytamy na stronie.

 

Fundacja Kobiety w Chirurgii powstała w styczniu 2021. Ma na celu inspirowanie do rozwoju oraz zapewnianie wszechstronnego wsparcia dla lekarek, pielęgniarek i położnych pracujących w specjalizacjach zabiegowych. Mobilizuje kobiety do angażowania się w proces zmian w polskiej medycynie. Wdraża programy, które dają szansę na równy start i rozwój w specjalizacjach zabiegowych, pomagają zdobywać przydatne umiejętności oraz zapewniają kobietom wsparcie i opiekę – merytoryczną, prawną i psychologiczną. Swoimi działaniami wspiera również rozwój polskiej medycyny dla wszystkich medyków, niezależnie od płci i stanowiska.

 

Więcej informacji na temat działalności organizacji na stronie: kobietywchirurgii.pl

 

Fundacja Kobiety w chirurgii

Mail: kontakt@kobietywchirurgii.pl

IG: instagram.com/kobiety_w_chirurgii/

FB: facebook.com/kobietywchirurgii

 

Kontakt dla mediów:

Marta Musiejewska/ E.: kontakt@kobietywchirurgii.pl/